Zadajte otázku do právnej poradne


Právna poradňa už do 24 hodín

Teraz môžete jednoducho získať odpovede na svoje právne otázky už do 24 hodín. Od roku 2013 zbierame praktické skúsenosti a zodpovedali sme už viac ako 20-tisíc otázok. Len tak nás niečo neprekvapí. Zjednodušili sme pre klientov prístup k spoľahlivým radám od advokátov, ktorí hovoria zrozumiteľnou rečou. Povedzte mi, čo Vás trápi a ja Vám poradím.

Najskôr by som Vám rád povedal, ako táto právna poradňa vznikla.

Vždy to začína prvým človekom, ktorý položí otázku. Na prvú otázku, ktorú som dostal cez našu poradňu si veľmi dobre pamätám. Išlo o otázku z majetkového vysporiadania po rozvode. Bola jednoduchá a klientovi som ju zodpovedal do pár minút.

Čo potom prišlo ma veľmi prekvapilo.

Klient sa mi ozval asi po 3 mesiacoch. Veľmi mi ďakoval a chcel sa mi odvďačiť za pomoc, pretože všetko prebehlo tak, ako som mu to napísal v odpovedi. Tiež hovoril, že vtedy písal viacerým advokátom a buď nedostal odpoveď alebo len takú všeobecnú. Nečakal som, že jedna odpoveď bude mať pre niekoho taký obrovský význam. Postupne som dostával do právnej poradne viac a viac otázok.

Fungovali sme takto asi 3 roky a potom nastal veľký problém.

Súviselo to s tým, že keď mi prišla kedysi jedna otázka za týždeň, tak som stíhal odpovedať na každú jednu otázku. Len keď začalo chodiť 5 otázok denne, už to bol problém, pretože som čas musel venovať aj bežnej práci v kancelárii, aby som mohol fungovať a platiť účty kancelárie.

A potom prišiel nápad zriadiť platenú online poradňu Premium.

Tento nápad mi dal zasa iný klient, ktorý sa v bezplatnej poradni dožadoval odpovede a chcel za ňu aj zaplatiť, pretože chcel poznať môj názor.

Tak vznikla popri bezplatnej právnej poradni aj platená právna poradňa Premium. Vytvorili sme systém, v ktorom vieme s klientom efektívne komunikovať, zodpovedať každú jednu otázku. Klienti sú radi, že sa môžu so mnou porozprávať o probléme do hĺbky a že je to zrozumiteľnou rečou.

Čo môžete od právnej poradne očakávať

Povedzte mi, čo Vás trápi a ja Vám poradím.

Vloženie otázky do formulára našej online právnej poradne je zadarmo. 
Po odoslaní otázky si v ďalšom kroku vyberiete o aký druh právnej poradne máte záujem 1/ online právnu poradňu zadarmo alebo 2/ online právnu poradňu Premium. Pri výbere právnej poradne si prečítajte viac o výhodách a nevýhodách oboch poradní.
Odpoveď na otázku môžete dostať už do 24 hodín.
Odpoveď je zrozumiteľná, odpovedáme na všetky doplňujúce otázky, ktoré s problémom súvisia.

Tak prečo to neskúsiť?

Hodnotenia online právnej poradne

Ako nás hodnotia naši klienti (máme viac ako 2500 pozitívnych hodnotení od našich klientov):

Právna poradňa online recenzia
Právna poradňa online recenzia
Právna poradňa online recenzia

Dva druhy online právnej poradne

Otázky vám môžeme zodpovedať prostredníctvom online poradne zadarmo alebo prostredníctvom platenej Premium právnej poradne. V oboch prípadoch je vloženie otázky do právnej poradne je zadarmo

 

Výhody a nevýhody si môžete pozrieť tu:

Právna poradňa online

Našim cieľom je poskytnúť právny servis a podať tak pomocnú ruku čo najväčšiemu počtu ľudí. Nestihneme však odpovedať na všetky otázky, ktoré dostávame v bezplatnej právnej poradni.

Preto, ak si zvolíte bezplatnú právnu poradňu, berte prosím na vedomie, že otázka môže zostať nezodpovedaná a  právna rada vám nebude poskytnutá. Denne stihneme odpovedať len obmedzený počet otázok.

Naša advokátska kancelária bude stáť na vašej strane a poradíme vám, čo máte robiť a ako by ste mohli postupovať.

Odpoveď môžete dostať už do niekoľkých hodín.

Pozor!

Nezaoberáme sa všetkými oblasťami práva (ale iba tými, ktoré máme na stránke) a môže sa stať, že nebudeme vedieť odpovedať na položenú otázku, vtedy vám odporučíme advokáta, ktorý sa v tejto problematike vyzná.

Zodpovedali sme však už viac ako 20 tisíc otázok a len tak nás niečo neprekvapí. Rovnaké problémy sme riešili z rôznych uhlov pohľadu a to nám dáva obrovskú výhodu oproti iným advokátom.

Online právna poradňa je v zahraničí už celkom bežná ale rozbieha sa aj na Slovensku. Ale pozor, aby ste dostali radu od odborníka.

Radu dokáže dať ktokoľvek (sused, rodič,..), ale skutočne dokáže poradiť len ten, kto rovnaké problémy už riešil a pozná riešenie.

Nemusíte si vybrať našu právnu poradňu, dávajte si len pozor na to kto vám radí. Vždy si preto radšej overte na stránke Slovenskej advokátskej komory (www.sak.sk), či Vám právnu pomoc poskytuje advokát. Neodborná právna rada môže spôsobiť viac problémov ako úžitku, riešili sme takéto prípady už veľakrát.


Neporaziteľná záruka

Vyberte si poradňu “Premium” so 100 % garanciou

Pečiatka

Vyberte si poradňu Premium, 100 % bez rizika.

Takto to funguje:
Ak by ste mali pocit, že nám naša právna poradňa nepomohla, že sa nevyriešil Váš právny problém, napíšte mi email na moju emailovú adresu (advokat@ficek.sk) kedykoľvek v priebehu 2 mesiacov od úhrady odmeny a ja Vám s radosťou vrátim sumu vo výške zaplatenej odmeny.

Záleží nám na tom, aby sme Vám pomohli.

Právna poradňa zadarmo

Naši advokáti vám môžu poskytnúť právny servis bezplatne (zdarma). Po tom ako zadáte otázku v právnej poradni a vyberiete si bezplatnú právnu poradňu, prečítame si ju a ak sa rozhodneme odpovedať zadarmo, automaticky vám pošleme odpoveď mailom.

Berte prosím na vedomie, že z časových dôvodov nestihneme zodpovedať všetky otázky. V bezplatnej právnej poradni si vyberáme skôr jednoduchšie otázky, ktoré vieme rýchlo zodpovedať.

Ak by sme náhodou nestihli odpovedať na vašu otázku, nehnevajte sa prosím na nás, sme len ľudia a nie roboti. Bezplatnej poradni sa venujeme s nadšením. Niektorí ľudia nám píšu škaredé maily, keď nedostanú odpoveď, že nech sa ideme niekam strčiť a aj horšie. To nám veľmi nepridáva chuť do práce, ale asi s tým nič neurobíme.Právnu poradňu robíme pre tých, ktorí si vážia čas iných ľudí a vedia, že to nie je až taká samozrejmosť, keď im niekto venuje 10-15 minút svojho času zadarmo.

Ak by som vám nestihol odpovedať, dám vám vedieť mailom do pár dní a napíšem, či chcete vymazať otázku alebo ju preradiť do právnej poradne Premium.

Viac o tom, aké otázky uprednostňujeme a ako si zvýšiť šance na právnu radu zadarmo si prečítajte tu: Otázky a odpovede o online poradni zadarmo

Právna poradňa Premium

Pokiaľ si vyberiete online právnu poradňu Premium (platenú poradňu), odpovedáme na každú položenú otázku, pretože sa stávate už našim klientom.

Finančne to lepšie vyjde, ak máte konkrétne otázky k veci.

Vopred vám oznámime, koľko stojí právna pomoc (odpoveď na otázku) a následne sa sami rozhodne, či právne služby online právnej poradne využijete.

Položenie otázky je bezplatné a nie je zaväzujúce. Takže aj keď vložíte otázku do poradne Premium, ešte to neznamená, že musíte za právne služby zaplatiť. Vyplnenie a odoslanie formulára na stránke nášho právneho poradenstva vás nezaväzuje uhradiť odmenu za právnu pomoc.

Ak nebudete súhlasiť s cenou za právnu pomoc, nemusí platiť nič a otázku zrušiť.

V platenej právnej poradni Premium otázku zodpovie vždy advokát zaoberajúci sa uvedenou problematikou.

Odmenu za odpoveď v našej právnickej poradni je možné uhradiť kartou alebo bankovým prevodom.

Čas dokedy vám pošleme odpoveď si zvolíte sami.

Odpoveď môžete dostať už do 24 hodín od úhrady odmeny.

V platenej právnej poradni Premium advokát odpovedá na všetky otázky, ktoré mu budú položené. Ak máte dokument (napr. zmluvu, žalobu, výzvu a iné), ktorý chcete, aby Vám advokát skontroloval, dajte nám vedieť v texte správy.

Tu si prečítajte viac o právnej poradni Premium:  Otázky a odpovede o online poradni Premium. Získate tu informácie a odpovede na hlavné otázky, ktoré súvisia s používaním právnej poradne Premium.

Prečo online právna poradňa?

Online právnická poradňa vznikla pre potreby ľudí, ktorí chcú vyriešiť svoj právny problém na diaľku bez osobnej účasti v advokátskej kancelárii. Dlhé roky sme robili iba právnu poradňu zadarmo (nemali sme platené online služby).

Robíme radi právne analýzy a riešime právne problémy. Každý jeden prípad, ktorý vyriešime nám dá ďalší pohľad na vec a tým vieme efektívnejšie pomôcť ďalším ľudom.

Niektorým ľudom viac vyhovuje, keď si môžu o probléme písať s advokátom na diaľku zo svojho domova s kávou alebo čajom v ruke. Prediskutujú všetko a v čase, ktorý im vyhovuje. Vždy sa môžu k odpovedi vrátiť.

Naši advokáti sú odborníkmi vo viacerých oblastiach práva, študovali na právnických fakultách týchto univerzít: Univerzita Komenského, právnická fakulta a tiež právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela, Trnavskej univerzity. Na jednej z týchto fakúlt funguje taktiež študentská právna poradňa, s ktorou spolupracujeme.

Pokiaľ chcete bezpodmienečne dostať odpoveď na svoju otázku a mať prednosť pred inými otázkami a inými ľuďmi, vyberte si online právnu poradňu Premium.

Pokiaľ nestihneme odpovedať na vašu otázku v bezplatnej poradni do niekoľkých dní, je možné, že vám zašleme mail s otázkou, či chcete zaradiť svoju otázku do Premium právnej poradne alebo ju vymazať.

Kliknite na tlačidlo a položte nám svoju otázku:

Postup pri vložení otázky do v právnej poradne

Do formulára vyššie vložte svoju otázku.
Následne si vyberte druh poradne. V našej online právnej poradni máme na výber dve možnosti, prvá je bezplatné právne poradenstvo (tzv. právna poradňa zadarmo) a druhá je platené online právne poradenstvo (tzv. právna poradňa Premium).

Dávajte si pozor, aby ste správne uviedli svoj email, pretože sa niekedy stáva, že klienti uvedú nesprávny email a potom sa nedostanú k svojej odpovedi (aj keď sme na otázku odpovedali).

Naša advokátska kancelária sa postaví za vás a zabezpečíme najlepší výsledok, aký je možné dosiahnuť.

JUDr. Milan Ficek, advokát na vašej strane.
Advokátska kancelária Ficek & Partners